Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #12

Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #12

I appreciate my “age-related peculiarities,” which are particularly evident in my handicraft work. One day, I might be sewing patchwork quilts, potholders, eyeglass cases, and small bags, and the next, I could be weaving a rug on a loom. I strive to contribute to the revival of traditional Estonian handicrafts and have taken my folk art skills to the next level. In addition to weaving charming striped rugs (plain weave), I now know how to weave patterns into the fabric (twill weave) on the loom! Using multiple treadles isn’t actually more difficult; it just requires more thought and attention to detail. I’m quite comfortable with the weaving itself, but I’m not yet skilled in the preparatory work (besides cutting the material). Warping the loom, calculating the warp threads, and threading the loom are still a mystery to me. But I’m confident that step by step, I’ll learn these tasks as well.

Now, about the new rug. It’s a real beauty and took several days to complete. It’s rich in colors, and I chose both new jersey yarns and various materials I cut myself. Cutting the material for the rug alone took several days. The rug turned out soft, warm, and cozy—a true masterpiece. If I don’t praise it, who will, right? Haha.

In my opinion, rag rugs have a uniquely homey, good, and warm aura. They are filled with so much effort, love, and memories. I like each rag rug to have a piece of history in it, meaning I also use recycled materials.

Dimensions: 80 cm x 256 cm + fringes
Material: recycled material and a new tricot ribbon
Rag rug author/knitted by: Helena-Reet 

Mulle meeldivad minu “ealised iseärasused”, mis väljenduvad eriti tugevalt käsitöö vallas. Ühel päeval õmblen lapitekke, pajalappe, prillitoose ja pisikesi kotikesi ning järgmisel koon kangastelgedel vaipa. Püüan kaasa aidata vanade Eesti käsitöötraditsioonide elustamisele ning viisin oma rahvakunsti oskused järgmisele tasandile. Lisaks nunnude triibuvaipade kudumisele (labane kangas) oskan kangastelgedel nüüd ka mustreid kangasse kududa (toimne kangas)! Mitme tallalaua kasutamine ei ole raskem tegelikult. Tuleb lihtsalt rohkem mõelda ja jälgida, mida teed. Kudumisega olen ma juba sina peal aga eeltöid ma teha ei oska (peale materjali lõikamise). Lõime kääritamine, lõimelõngade arvutamine ning kangastelgede nööritamine on täna minu jaoks veel tume maa. Aga olen kindel, et samm-sammult õpin ka need tegevused ära.

Aga nüüd uuest vaibast. See on tõeline iludus ning valmis mitu päeva (14 ja 15.märts 2024 kudusin hommikust õhtuni). Värve on ohtralt ning materjaliks valisin nii uusi trikotaazpaelu kui erinevaid enda lõigatud materjale. Ka vaiba materjali lõikusin mitu päeva. Vaip tuli pehme, soe ja mõnus. Tõeline meistriteos. Kes see ikka kiidab kui mitte ise, eks? Hahaaa

Minu meelest kaltsuvaibad on kohe eriliselt koduse, hea ja sooja auraga. Nendesse on pandud nii palju vaeva, armastust ja mälestusi. Minule meeldib, kui igas kaltsuvaibas on tükike ajalugu ehk teisisõnu on kasutatud ka taaskasutatud materjale.

Kaltsuvaiba mõõdud: 80 cm x 256 cm + narmad
Materjal: Ise riietest lõigatud materjal ning uus trikotaažpael
Kaltsuvaiba kudus / autor: Helena-Reet

Look also / vaata ka minu varem valminud kaltsuvaipu:

Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #1
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #2
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #3
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #4
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #5
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #6
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #7
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #8
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #9
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #10
Handmade RAG RUG (kangastelgedel kootud kaltsuvaip) #11

Tags / märksõnad:
risttoimne muster, maakodu, disain, kaltsuvaip, kaltsuvaibad, vaip, vaibad, tekstiil, taaskasutus, taaskasutus on äge, triibuvaip, triibuvaibad, kootudvaip, käsitsikootud, kangasteljed, kangastelgedel kootud, käsitöö, taaskasutus, Eesti käsitöö, käsitöövaip, käsitöövaibad, isekootud, rahvuslikkäsitöö, rahvuslik, kultuuripärand, kangastelgedel kootud kangas, kootud kangas, kangasteljed, ragrug, rag rugs, handmade carpet, hygge, home design, räsymatto, räsymatot, käsityö, trasmatta, trasmattor, filleteppe, kludetæppe, kludetæpper, tuskuteppi, lupatupaklājs